KOSMETICKÉ VYCHYTÁVKY

Akné

Akné

Akné je zánětlivé onemocnění podkožní tkáně. Je způsobeno hlavně nezdravou stravou, přemírou mléčných výrobků, kolových nápojů, chipsů, kořeněných jídel. Dále stresem, infekcí v zubech a samozřejmě hormonální nerovnováhou.

Více

Sila ovoce

Síla ovoce

Mezi nejcennější pomocníky v procesu udržení zdravé, krásné a mladé pokožky patří neodmyslitelně ovoce. Díky vysokému obsahu tzv. antioxidantů, které ochraňují naše buňky a pomáhají ničit volné radikály, má velký vliv na udržení naší pokožky vypnuté a svěží. A jaké druhy ovoce jsou pro vás nejlepší?

Více

Sila ovoce

Blahodárné účinky jablečného octa

Jablka u nás patří mezi nejrozšířenější a nejoblíbenější ovoce. Je důležitou součástí našeho jídelníčku a má na náš organismus blahodárný vliv, především díky obsahu vitamínů, minerálů, antioxidantů a nerozpustné vlákniny – pektinu, která napomáhá správnému trávení, štěpení tuků a dokonce dokáže zbavit tělo parazitů.

Z jablek se ale vyrábí jablečný ocet, který je právem označován za zázračný elixír mládí, zdraví a štíhlosti.

Více

5 důvodů, proč nevyhazovat vyluhované čajové sáčky do koše

5 důvodů, proč nevyhazovat vyluhované čajové sáčky do koše

Přinášíme 5 geniální nápadů, jak využít po užité čajové sáčky ve vaší domácnosti.
Bez šálku voňavého horkého čaje si většina z nás ráno ani nedokáže představit. Věděli jste ale, že použité vyluhované sáčky nemusíte hned házet do koše? Pro tyhle malé balíčky plné čajových lístků totiž existuje ještě spousta dalších praktických využití.

Více

Síla medové vody

Síla medové vody

O léčivých účincích medu nemluví jen ajurvéda, znali je na celém světě. Pro dávné kultury ztělesňovaly včely důležité spojení lidstva s nebesy. Lidé v nich viděli strážce moudrosti, které svým příkladem učí lidstvo základním hodnotám žití - harmonii, spolupráci, skromnosti, nesobeckosti, činorodosti. Byly také symbolem plodnosti, statečnosti a sounáležitosti.

Více

Zbavte se oparu přes noc

Zbavte se oparu přes noc

Často trpíte opary, které vám akorát ubírají na kráse? Nechte své rty na noc zahalit do speciální náplasti na opary a ráno nemusíte mít obavy se podívat do zrcadla.

Více

PROSPĚŠNÉ BYLINY

PROSPĚŠNÉ BYLINY

Bylinky a koření přidávají jídlu jednak specifickou chuť, ale zároveň obsahují řadu zdraví prospěšných látek a vitamínů. Tradiční medicína využívá bylinky již po staletí a moderní věda začíná podporovat některé z těchto teorií.

Více

HEŘMÁNEK

HEŘMÁNEK

Heřmánek pravý (matricaria recutita) - roste na polích, v hlinité půdě, na lesních lukách a na rolích mezi obilím, kukuřicí, jetelinou, brambory a řepou. Stále více a více jej vytlačují přehnaným umělým hnojením a chemickým ničením plevele. Najdeme ho ve velkém množství po zimě, když bylo hodně sněhu a po vlhkém jaru. Na rozdíl od heřmánku „římského“ (rmenec sličný), má květní lůžko duté, vůni kořenitou a příjemnou (rmen téměř nevoní).

Více


  1. Pracujeme výhradně s exkluzivní francouzskou a německou kosmetikou
  2. V našem čele stojí špičková odbornice, největší kapacita v oboru, první soukromá kosmetička v Čechách a podnikatelka roku 2000, Vlasta Libotovská
  3. V našem salonu najdete příjemné relaxační prostředí a sympatickou profesionální obsluhu